Regaib Kandili Mesajları 2013

Regaib Kandili Mesajları 2013
Regaib Kandili Mesajları 2013

Arapça kökenli bir kelime olan Regaib; birşeyi isteme, arzulama ve arzulanan köklerinin birleşiymiyle oluşmuş bir kelimedir. Regaib gecesi Receb ayının ilk cumasıdır. Bu mübarek gecenin ismini melekler vermiştir.Bu gece yapılan namaz, oruç ve sadaka gibi tüm ibadetleri Allah ihsan eyler. Regaib gecesi yapılan bu ibadetlerin sevabı çok büyüktür. Regaib Kandilini ibadetlerle geçirip bol bol namaz kılmalı. Ben normalde namaz kılamıyorum gibi bahneniz olsa bile bu gece kılın çekinmeyin, dua edin Allahü Teala bu gece dualarınıza ve ibadetlerinize daha çok icabet edecektir. Peygamber efendimiz S.A.V. Ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay Receb ayı diye ifade edilmiştir. Bu gün oruç tutmanın sevabı çok büyük. Regaib Kandilinde büyüklerimizi bir mesajla sevindirebilirsiniz. Regaib Kandilinde sevdiklerinize ve yakınlarınıza mesaj atmanız için en güzel Kandil Mesajlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2013 Regaib Kandil Mesajları

Regaib Kandili Mesajları 2013
Regaib Kandili Mesajları 2013

• Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

• Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah?ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..

• Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

• Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç kandilin mübarek olsun.

• Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

• Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

• Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

• Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

• Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Miraç kandiliniz mübarek olsun.

• Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..

• Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir. Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here