Reşit Cem Köksal Kimdir?

0
72

Taksim Gezi Parkı’nda bulunan ağaçların sökülmesi ile patlak veren eylemler çok konuşuldu çok yazıldı ve neredeyse tüm Türkiye Gezi Parkı ağaçlarının sökülmemesi dayanışmasına katkıda bulundu. Gezi Parkı eylemleri sırasında polis ve eylemcilerden hayatlarını kaybedenler oldu. Türkiye için büyük bir tarihsel olay olarak kayıtlara geçecek eylemin şimdi de partisi kuruluyor. 1 Ekim 2013 tarihinde kurulan Gezi Partisi 9 Ekim 2013 tarihide resmen onaylandı. Genel Başkanı Reşit Cem Köksal olan partinin büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Başka Haber yazarı Hıdır Tok’un haberinden edindiğimiz bilgilere göre kurulan Gezi Partisine ilişkin bilgiler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın internet sitesinde yerini aldı. Kurulan Gezi Partisinin logosu ise Gezi Eylemlerinden esinlenerek oluşturulmuş insan şeklinde bir ağaç figürü oldu. Gezi Partisi Genel Başkanı olarak açıklanan Reşit Cem Köksal Kimdir? Reşit Cem Köksal Hayatı, Reşit Cem Köksal Biyografisi, Gezi Partisi Başkanı Kim?, GZP Başkanı Reşit Cem Köksal Kimdir? Gezi Partisi hakkında öğrenmek istedikleriniz ve Gezi PArtisi Genel Başkanı Reşit Cem Köksal bilgilerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Reşit Cem Köksal Kimdir?

Gezi Partisi Genel Başkanı Kimdir?
Gezi Partisi Genel Başkanı Kimdir?

Gezi Partisi resmi olarak 9 Ekim 2013 tarihinde kuruldu.

Kısa Adı GZP olan Gezi Partisinin Genel Bakanı Reşit Cem Köksal olarak bildirildi. GZP Gezi Partisinin adresi Fidan’lık Mahallesi olarak belirlendi. Genel merkezi Ankara’da bulunan parti, faaliyetlerini Fidanlık Mah. Marmara Sok. No:46/4 Çankaya/ANKARA adresinde yürütecek. Ağaçların sökülmesine yönelik protestolarla adı duyulan Gezi’nin partisinin adresi de “Fidanlık Mahallesi” olunca sosyal medyada espriler de yapıldı.

Gezi Partisinin Amacı

AMACI HALK ANAYASASI HAZIRLAMAK

Parti tüzüğüne göre partinin amacı; ‘İnsan onuruna yaraşır bir toplum için, özgürlükçü demokrasi anlayışıyla gücünü sivil toplumdan alan, bir Halk Anayasası hazırlamak, tüm bireylerin kendiyaşam biçimlerini ve geleceklerini hür bir iradeleriyle inşa edebilmeleri için gerekli koşulları oluşturmak, bireyin hakkını savunan ve hukukun üstünlüğünü esas alan bir toplum düzeni kurmaktır.’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here