Saçları Kuvvetlendirmek İçin Bitkisel Formüller

0
67

Kadınlar için en önemli kişisel bakım konularından biri de saç sağlığı ve saç güzelliğidir. Kadını gösteren en dikkat çekici bölge olan saçlar, sağlıksız yaşam ve bakımsızlık gibi nedenlerle yıpranır ve istenmeyen bir görünüm oluşmasına neden olur. Ancak hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Zira saçları kuvvetlendirmek ve sağlıklı saçlara kavuşmak için uygulayabileceğiniz bazı bitkisel formüller vardır. Saç sağlığınız için uygulayabileceğiniz bu formülleri kolayca bulabileceğiniz malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Bu yazımızda saçları kuvvetlendirmek ve istenmeyen kopmaları önlemek için sizler için bir araya getirdiğimiz bitkisel formülleri bulabilirsiniz.

Güçlü Saçlar İçin Bitkisel Formüller

Saçları Kuvvetlendirme İçin Bitkisel Formüller

– Hamam otunun kök ve yaprakları,demlenmiş çay suyunu da yarım saat süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilave edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla saçlar gün aşırı yıkanır.

– Dalından toplanan karadullar, demlenmiş çay suyunda on dakika süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilave edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla yatmadan önce saç banyosu yapılır.

– Gelincik yaprakları tohumları ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilave edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here