Sahrap Soysal Kuru İncir Reçeli Tarifi (Melek 10.02.2014)

0
497 okunma
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli Tarifi

Melek programının bugünkü konuğu Gökçen Erdoğan oldu. Evliliklerde cinsel hayatın devamlılığı ve önemi üzerine bilgiler veren uzman cinsel gücü artıran besinleri sıraladı; çilek, çikolata, fındık, safran, nar suyu, Antep fıstığı, tavuk, balık, karanfil ve karabiber. Bu besinlerin içinde incirde bulunmaktadır. Melek programında eğlenceli sunumuyla yemek tarifleri veren Sahrap Soysal 10 şubat pazartesi günü kış reçeli olarak tüketilen incir reçeli tarifini bizlerle paylaştı. Sahrap Soysal Kuru İncir Reçeli Malzemeleri,  Sahrap Soysal Kuru İncir Reçeli Yapılışı ve  Sahrap Soysal Kuru İncir Reçeli Tarifini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 Sahrap Soysal Kuru İncir Reçeli Tarifi

Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli Tarifi
  • 20 adet kuru incir
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2,5 su bardağı su
  • 3-4 adet karanfil

Kuru incir reçelini kavrulmuş susam ve tahin dökerek tüketebilirsiniz. İncirleri uzunlamasına doğrayıp derin bir kaba alıyoruz. Üzerine şeker ve suyu dökerek kaynamaya bırakıyoruz.

YAPILIŞI:

1 kg şekerin üzerine 2,5 su bardağı suyu ilave edin ve kaynatmaya başlayın. Daha sonra özelliğini kaybetmemesi için enlemesine doğradığınız incileri ilave edip kaynattıktan sonra üzerine susam, tahin ve ceviz içini de ilave edin.

Not: Reçel kavanozlarının kötü kokusunu almak için öncesinde kavanozların için vanilya atıp sallayarak temizleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here