Samsung Galaxt Tab S Fiyatı ve Özellikleri (İnceleme)

0
246 okunma
Samsung Galaxy Tab S 8.4 ve 10.5
Samsung Galaxy Tab S 8.4 ve 10.5

Samsung’un şimdiye kadar ürettiği en ince ve en üstün performanslı tablet serisi olan Samsung Galaxy Tab S, 8.4 ve 10.5 inçlik modelleri ile Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunuldu. Titanyum bronz ve parlak beyaz renk seçeneklerine sahip olan Galaxy Tab S, 6.6 mm. kalınlığı ile Apple’ın iPad Air’ından ve kendisinden önceki Galaxy TabPro’dan da daha ince bir yapıya sahip. İşin enteresan tarafı, tablette hiç vida kullanılmamış ve anakarta takılan tüm donanımlar bir lego gibi birbirinin içine geçmeli. Bunun hem enerji maliyetine hem hafifliğe hem de özellikle inceliğe büyük bir katkısı olmuş.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 ve 10.5
Samsung Galaxy Tab S 8.4 ve 10.5

8 çekirdekli Exynos işlemciye sahip olan tabletler ayrıca 3 GB RAM içeriyor. 16 ve 32 GB dahili hafızaya sahip bu tabletler 128 GB da mikroSD kart desteğine de sahip. Ayrıca tablet ile birlikte 50 GB’lık Dropbox alanı geliyor. Kısacası film, fotoğraf ve müzik yüklemek için kolay kolay yer sıkıntısı yaşamazsınız.

Hızlı Erişim Menüsü

Süper AMOLED ile Çarpıcı Görüntü

Samsung Galaxy Tab S serisi tüm modellerde 2560 x 1600 çözünürlükte Super AMOLED ekran kullanılmış. Öncelikle, Super AMOLED teknoloji arka aydınlatma gerektirmediği için, Galaxy Tab S LCD ekranlara göre daha az enerji tüketirken, LCD ekranlı tabletlere göre daha da ince bir tasarıma olanak sağlanıyor. Süper AMOLED ekran, Adobe RGB renk kapsamının %90’ından fazlasını içeriyor. Ayrıca 100.000. 1 gibi çarpıcı bir kontrast oranına sahip. Bu oran siyahları daha koyu, beyazları daha parlak yaparak daha gerçekçi görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca tabletinizin AMOLED özelliklerinden daha iyi yararlanmanız için ekran uyarma modu mevcut. AMOLED sinema ve AMOLED foto seçeneklerini işaretleyerek ekranın çok daha efektif çalışmasını sağlayabilirsiniz. İşte tüm bu özellikleri ile Super AMOLED, kullanıcısına mükemmel bir ekran deneyimi yaşatıyor.

Samsung Galaxy Tab Diğer Özellikler

Parmak İzi Okuyucu: Samsung Galaxt Tab S‘de parmak izi okuma sensörü kullanılmış. Tableti açarken veya Android marketten bir şeyler satın alırken şifre ile uğraşmak yerine parmağı ekrana dokundurmak yeterli oluyor. Samsung’un bundan sonra çıkartacağı tüm modellerde bu özelliği kullanması bekleniyor.

Pil: Uzun süre dayanan pili ve Ultra Güç Tasarrufu Modu ile Galaxy Tab S, tüketicilerin cihazlarını yeniden şarj etmek zorunda kalmadan saatlerce uygulamalarını kullanabilmelerini sağlıyor.

Remote PC: Galaxy Tab S‘te daha önce Galaxy Note Pro 12,2’de kullanılan ve uzaktaki bir PC’ye ulaşmayı mümkün kılan Remote PC özelliği bulunuyor.

Özel Mod: Bu mod ile Galeri, Video, Müzik, Dosyalarım gibi klasörlerin açılması için özel bir koruma seçeneği oluşturabiliyorsunuz. Dilediğiniz klasörler yabancı birisi açmak istediğinde sizin belirlediğiniz kilit ekranı ile karşı karşıya kalıyor.

Kamera: Tablette arkaya LED flaşlı 8 megapiksel öne ise 2.1 megapiksel bir selfie kamerası yerleştirilmiş. Fotoğraf çekiminin ise Note 2 ile aynı seviyede olduğunu söylemek yanlış olacaktır.

Kızılötesi Portu: Galaxt Tab’in üst tarafında kızılötesi portu ile ev içinde televizyon ya da klima gibi ürünleri tabletimizden kontrol edebiliyoruz. Optimizasyon konusunda ise en ufak bir sorun yaşanmıyor.

Kapaklı Kılıf: Tab S için geliştirilen kapaklı kılıf aksesuarları, kullanma konforunu arttıran üç farklı görüntüleme açısı sunuyor. Video izlerken optimal bir izleme deneyimi için İzleme Modu; düz bir yüzeyde kullanırken rahat bir açı sağlayan yeni Dokunma Modu; ve ekranı kullanıcıların zorlanmadan yazmalarına izin verecek bir açıda tutan Yazma Modu.

Menü ve Arayüz: Galaxy Tab S‘in menüsü Galaxy S5 ile birebir aynı. Tablet için özelleştirilen TouchWIZ arayüzü geçtiğimiz yıllarda tablet kullanıcılarının yükledikleri programların tabletlerde küçücük görünmesi sorunlarını aştığını görüyoruz. Facebook ve Twitter artık tablette oldukça güzel görünüyor. Menü ve ayarlar kısmının tabletlere özgü bir şekilde yani üst tarafta olan sekmelerin yan tarafa alındığını görmekteyiz.

Samsung Galaxt Tab S Fiyatı

Türkiye’de satış fiyatları ise;

Galaxy Tab S 8.4 için 999 TL,

Galaxy Tab S 10.5 için ise 1,199 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here