Esra Bezen Bilgin kimdir?

0
180
Esra Bezen Bilgin (Silsile)
Esra Bezen Bilgin (Silsile)

2014 yapımı Silsile filmi, televizyon ilk kez 1 Aralık 2015 salı akşamı Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Silsile filminin başrollerinde şu sıralar Poyraz Karayel dizisinde harikalar yaratan İlker Kaleli, Leyla ile Mecnun dizisinden bu yana herkesin gönlünde taht kuran Serkan Keskin, genç kızların hayranı olduğu bir oyuncu olan Tardu Flordun ve güzelliği baş döndüren Nehir Erdoğan yer alıyor. Silsile filminde, bu oyuncular dışında çok tanınmayan ancak müthiş bir oyunculuk yeteneğine sahip olan bir isim da var; Esra Bezen Bilgin. Silsile filminde Merve karakterini canlandıran Esra Bezen Bilgin, daha önce birçok tiyatro oyununda rol almış, son derece başarılı bir oyuncudur. Silsile Filmi Merve karakteri Esra Bezen Bilgin kimdir? ayrıntılı bilgiler yazının devamında.

Esra Bezen Bilgin (Silsile)
Esra Bezen Bilgin (Silsile)

Silsile Filmi Merve karakteri kimdir?

2014 yılında sinemalarda gösterilen Silsile filmi, 1 Aralık 2015 akşamı televizyon ilk kez Show TV ekranlarında yayınlanacak. Filmde yer alan karakterlerden Merve’yi oynayan oyuncu Esra Bezen Bilgin. Oyunculuk performansı ile dikkat çekeceğini düşündüğümüz Esra Bezen Bilgin hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Esra Bezen Bilgin kimdir?

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Esra Bezen Bilgin, oyunculuk eğitiminin temellerini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde atmıştır. Rol aldığı ilk tiyatro oyunu 1997 yılında İzmit Şehir Tiyatrosu’nda gösterilen Hamlet olmuştur. Daha sonra sayısız tiyatro oyununda rol alan Esra Bezen Bilgin, Silsile filmi de dahil olmak üzere 3 filmde oynamıştı. Tiyatro yönetmeni Mehmet Ergen ile evli olan oyuncunun Gece isimli bir oğlu vardır.

Esra Bezen Bilgin oynadığı filmler

Korkuyorum Anne : Reha Erdem – 2003
Silsile – 2013
Kusursuzlar : Ramin Matin – 2013

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here