Sivilce: En Yaygın Cilt Problemi!

0
147 okunma
Evde Sivilce Tedavisi
Evde Sivilce Tedavisi

Yüz güzelliğini bir sivilcenin bozabileceğine dair bir atasözü olduğunu duymuşsunuzdur. Evet bir sivilce hem fiziki olarak, hem de manevi olarak kişiyi etkileyen bir durumdur. Özellikle genç yaşlarda çok fazla karşılaşılan bir cilt problemi olan sivilce, yaşam kalitesini oldukça olumsuz yönde etkileyebiliyor. Sivilceler eğer yüz, boyun, alın gibi görünen bölgelerdeyse bu durumda kişi kendini çok daha huzursuz hissedebiliyor. Sivilcenin bir cilt problemi olduğunu düşündüğümüzde, her problemin bir nedeni olduğunu ve sivilcenin de belirli ya da belirsiz nedenlerden dolayı oluştunuz söyleyebiliriz.

Evde Sivilce Tedavisi
Evde Sivilce Tedavisi

Diğer çoğu rahatsızlık gibi sivilce oluşumu da genetik faktörler, sağlıksız beslenme, hijyen eksikliği ya da başka bir hastalığın belirtisi olarak oluşabilmektedir. Bu nedenle sivilce tedavisinde öncelikle sivilceye neyin neden olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Sivilceler genetik faktörlere bağlı olarak oluşuyorsa, bu konuda tam anlamıyla bir tedavi söz konusu olmayabilir. Yalnızca sivilce miktarını azaltmaya ve daha fazla oluşmasına engel olmaya yönelik bir tedavi uygulanabilir.

Ancak sivilce oluşumu diğer nedenlerden kaynaklanıyorsa, bu durumda öncelikle kaynağın ortadan kaldırılmasına yönelik tedaviler uygulanmalıdır. Bu konuda da diğer bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi öncelikle uzman bir doktora muayene olunmalı, muayene sonucunda doktorun yönlendirmesine göre hareket edilmelidir.

Sivilce tedavisinde doktorun önereceklerine destek olarak sivilce maskesi gibi çeşitli doğal yöntemleri de kullanabilirsiniz. Tabi bu maskeleri de bu konunun uzmanlarının tavsiyesine göre kullanmalısınız. Çünkü her cilt tipi birbirinden farklıdır ve sivilce tedavisi cilt tipine göre uygulanmalıdır.

Kaynak: www.cilt.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here