Sivilceleri Yok Eden Kahve ve Limon Maskesi

Limonlu Türk Kahvesi Maskesi
Limonlu Türk Kahvesi Maskesi

Limon ve kahve kullanarak sivilceli ciltler için özel bir maske hazırlanabilir. Bu maske için taze limon suyuna ve Türk Kahvesi’ne ihtiyacımız var. Eğer evinizde Türk kahvesi yoksa, suda eriyebilen herhangi bir hazır kahveyi de kullanabilirsiniz. Limon ve Kahve ile hazırlanan cilt maskesi için gereken malzemeleri ve maskenin nasıl uygulanacağını haberin devamında bulabilirsiniz.

***Sponsorlu Reklamlar***

sivilceleri yok eden kahve limon maskesi

Sivilceli Ciltler İçin Limon ve Kahve Maskesi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • 1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu

Sivilceli Ciltler İçin Limon ve Kahve Maskesi Hazırlanışı

  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi’ni bir çay tabağına koyun. (Bu maske için Türk Kahvesi’nin seçilmesinin nedeni, kahvenin içeriğinde bulunan kafein sayesinde ciltte özel bir dolaşım sağlamak.)
  • Daha sonra Türk Kahvesinin üzerine 1,5 tatlı kaşığı limon suyunu ilave edin. (Limon suyu kullanılmasının nedeni ise ciltteki akneleri ortadan kaldırmak.)
  • Kahve ile limon suyunu iyice karıştırın.

Sivilceli Ciltler İçin Limon ve Kahve Maskesi Uygulanışı

Hazırlanan karışım yüze aşağıdan yukarıya doğru nazik hareketlerle sürülür. Maskeyi yüzün tamamına uyguladıktan sonra, 5 dakika bekletin ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

***Sponsorlu Reklamlar***

Önemli not: Limonlu Türk Kahvesi maskesini yaptıktan sonra, takip eden günlerde mutlaka koruyucu güneş kremi kullanılmalıdır. Ayrıca bu maske 15 günden önce tekrar uygulanmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here