Süper Kolay Ev Yapımı Güzellik Detoksu Kokteyli

0
51

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Baharın gelişi ve güneşin iyiden iyiye kendini gösterdiği mutlu günler kapımıza dayandı. Bütün kış kalın giysiler içinde, kapalı ve havasız ortamlarda sıkışıp kaldı. Tabi mevsim gereği beslenmemizde çok sağlıklı değildi. Artık bu günler geride kaldı ve temiz hava almanın, taptaze yiyeceklerle beslenmenin zamanı geldi. Sizlerle, vücudumuzu yaza hazırlayabilmek ve daha enerjik, daha güzel görünebilmek için harika bir kokteyl paylaşmak istiyoruz. Yeşil sebze ve meyveleri kullanacağımız bu kokteyli evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. İşte Süper Kolay Ev Yapımı Güzellik Detoksu Kokteyli;

ev yapımı güzellik kokteyli
ev yapımı güzellik kokteyli

Ev Yapımı Güzellik Detoksu Kokteyli Malzemeler;

– 2 adet yeşil elma

– 2 adet büyük boy salatalık

– 1/3 limonotu sapı

– 1/3 ince kesilmiş taze zencefil

– 1 taze sıkılmış misket limonu

Ev Yapımı Güzellik Detoksu Kokteyli Hazırlanışı;

1. Meyve sıkacağı kullanarak elma, zencefil ve limon otunu sıkın. Malzemelerin kabuklarını soymadan sıkın. Çünkü bu kabuklar yüksek derecede antioksidan içermektedir.

2. Kabuklarıyla birlikte doğranmış salatalıkları da ekleyerek yeniden sıkın. Daha sonra ince bir süzgeç kullanarak elde ettiğiniz karışımı süzün.

3. Süzdüğünüz karışımı, dilimlenmiş misket limonunu ve 3-4 küp buzu bir kokteyl karıştırıcıda birleştirin ve buzlar eriyene kadar sallayın. Daha sonra soğuk şekilde servis yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here