Swarm Nedir, Swarm Nasıl Kullanılır?

0
72

Son zamanların gözde bir uygulaması haline gelen “Swarm” Foursquare’nin yeni bir uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Swarm nedir ve nasıl kullanılır? Programın asıl amacı bulunduğunuz yeri check-in yaparak nerede olduğunuzu bildirmek ve size yakın olan arkadaşlarınızın yerini öğrenmektir. Swarm bunu yaparken size en yakından en uzağa doğru arkadaşlarınızı listeler.

Swarm nedir
Swarm nedir

Bu sayede sevdiklerinizin veya merak ettiklerinizin nerede olduğunu öğrenir, onlarla kolayca iletişim kurar ve buluşma imkanına kavuşursunuz. Burada akla gelen ilk soru “Foursquare varken Swarm’a gerek var mı?” olacaktır. Burada şunu söylemek gerekir ki Foursquare, check-in işini Swarm’a devretmiştir. Foursquare uygulaması ise artık sadece mekan tavsiyesi aracı olarak kullanılacaktır. Şimdi Swarm’ın nasıl kullanıldığını biraz inceleyelim…
Swarm uygulamasına Facebook hesabınız, mail adresiniz veya daha önceden kullandığınız Foursquare hesabınız varsa bu hesapla giriş yapmanız mümkündür.

Uygulamaya girdiğinizde karşınıza çıkan ekranın sol üst kısımdaki butonda bildirimlerinizi görebilirsiniz. Bildirimlerinde sizden bahsedenleri, sizin yapmış olduğunuz bildirimleri beğenenleri ve size gönderilen yeni arkadaşlık isteklerinizi buradan takip edebilirsiniz.

Ekranın sağ üst tarafında bulunan artı işareti ile yeni arkadaşlık istekleri gönderebilirsiniz…
Profil resminizin üzerinde bulunan butonlarda ise arkadaş listeniz, eklemiş olduğunuz fotoğraflar, bildirimde bulunduğunuz yerlerin harita üzerindeki konumu gibi özellikler bulunmaktadır.

Uygulamanın ayarlar bölümünden ise bildirimlerinizi yönetebilir , profil fotoğrafınızı düzenleyebilir şifre değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Swarm’ın en önemli özelliklerinden birisi de Planlar bölümüdür. Bu özellik sayesinde buluşma planları hazırlayabilir, gitmek istediğiniz mekanı ve birlikte olmak istediğiniz arkadaşlarınızı etiketleyerek onları buluşmaya davet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here