Tarot Falı Nasıl Bakılır?

0
59

Bu ders, sizi bir Tarot açma prosesinin başlangıcından sonuna kadar götürecek olan on bir basamaktan oluşur.

Gelişen Tarot falı bilginizi arttırmak için, daha çok çalışma gerektiren bazı metodlar da bulunmaktadır.

Birinci Basamak Soruyu Seçme
Danışan kişi, kartlara sormak için bir soru düşünür.

İkinci Basamak Belirleyici Kartı Seçme
Saraylı kartlarından ve Arkana Majörden belirleyici kart seçili*. Bölüm IH’teki Arkana Majörü çalışınçaya kadar, Saraylı kartlarından yapacağınız mümkün seçimlerle yetinin. Belirleyici kart, soruyu soran kişiyi tanımlar. Bu kişi, “danışan” veya “soran”; Tarot açan kişi ise “Tarot ustası” olarak adlandırılır.

Eğer danışan 18 yaşından büyük bir kadın ise, dört Kraliçe kartından biri seçtirilir.

Erkek danışan Şövalye ya da Krallar arasında bir belirleyici kart seçer. 18 35 yaşları arasındaki bir erkek, genellikle bir Şövalye kartı tarafından tanımlanır. 35 yaşından büyük bir erkek ise, bir Kral ile gösterilir.
Bazı istisnalar vardır. Olgun, güvenilir ve sakin yaradılıştaki bir genç erkek, bir Kral kartını seçerken; genç, enerjik ve henüz ulaşmak istediği hedefleri olan daha yaşlı bir erkek ise Şövalye kartlarından birini seçmeye eğilimli olabilir. Eğer onların sorusu bu amaçlardan biri hakkında ise, bu özellikle doğrudur.

Danışan eğer gençse (18 yaşına kadar), Uşak kartlan içinden seçer. Uşak kartlan, her iki cinsteki gençleri de tanımlar. Bir istisna olarak, 16, 17 ya da 18 yaşındakilerin, eğer kadınsa bir Kraliçeyi, erkekse bir Kralı seçmesi daha uygun olabilir. Bu durumda, ilerleyin ve daha eski Saraylı kartlarını kullanın.

Uygun Saraylı tarot kartlarını danışanın Önüne yerleştirin. Danışan kişiye üzerinde kadın ya da erkek resmi olan kartı seçtirin. Belirleyici kart seçilirken, danışanın sorduğu soruya konsantre olduğundan emin olun.

Danışan, belirleyici kartı seçtikten sonra, destedeki diğer Saraylı kartlanna dönün ve belirleyici kartı bir kenara alın ve fala başlayın daha fazla detay için fal bak sitesinden faydalanabilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here