Tarot falı ve Astroloji

0
65

Tarot falı geçmişi tam olarak bilinmeyen ancak orta çağın sonlarına doğru çıkmış olabileceği düşünülen, en eski kehanet yöntemlerinden biri olarak kabul edilen fallardan biridir. İnsanların gelecekle ilgili olan merakından doğmuştur. Gizemini hala korumakta ve tam nasıl çıktığı bilinmemektedir. Eski Mısır büyülerinden başlayıp, Çingenlerin fallarıyla günümüze kadar gelmiştir. İçerisin de özel ve genel olan birçok içeriği taşıyan 78 resimli karttan oluşur. Yelpazesinin çokluğu ilgiyi üzerin de taşımaya yetmiştir.

Her zaman özel zamanlar da özel kişiler tarafından bakılan bir fal olarak görülmüştür. 6 hissi kuvvetli insanların bakması gereken tarot falı aslında her yer de her zaman bakılabilir.
Bakan kişi tarafından kötü yönü ise daha da çok keskinleşen ve kuvvetlenen 6. Hissi yüzünden ruhlar tarafından rahatsız edilmesidir. En eski tarihli tarot destesinin Visconti Destesi olduğu bilinmektedir. İtalya’ da resmedilmiştir. Gelelim çektiğimiz yarıya; insanın ruh halini, karakterini tecrübesini yansıtmaktadır.

Tarotta iki deste vardır.
Biri ;yirmi iki karttan oluşmuş olan Büyük gizemdir. Büyük gizem enerjiyi, psikolojiyi, gelişimi, göstermektedir.
İkinci ise; elli altı karttan oluşan Küçük gizemdir. Bu da daha çok, günlük olarak görülür. Dış ilişkileri, başarıları ve yapılacak olan aktiviteleri yansıtır.
Bunlardan da anlaşılacağı üzere tarot falı bize gelecekle ilgili olacakları söyler. Çevremizle, ilişkilerimizle, engellerimizle, seçeceklerimizle hatta önümüze çıkacak fırsatları nasıl değerlendireceğimize kadar detay verebilmektedir.

Ne demişler “fala inanma falsız kalma”, çok ciddiye almadan, eğlenmek vakit geçirmek için mesela iskambil falı bakabilir ve bir çok ücretsiz fal çeşidini falbaktir.net adresinde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here