Telefon ile Çekilen Fotoğrafların Kalitesi Nasıl Arttırılır?

0
98
telefonla çekilen fotoğrafın kalitesini arttırma
telefonla çekilen fotoğrafın kalitesini arttırma

Bu yazımızda “Telefon ile Çekilen Fotoğraflar için nasıl kalite arttırılır?” sorusunun yanıtını vereceğiz.
Akıllı mobil cihazlar başta olmak üzere tüm fotoğraf çeken aygıtlarınızda kalite arttırmak için ihtiyacınız olan bazı püf noktalara değineceğiz.

telefonla çekilen fotoğrafın kalitesini arttırma
telefonla çekilen fotoğrafın kalitesini arttırma

1.Lens bakımlarını aksatmayın

Telefon ile Çekilen Fotoğrafların Kalitesini arttırmak için telefon kamerası olarak görünen lenslerinin bakımını yapmanız gerekir. Lensler üzerinde çizik olması fotoğrafların kalitesiz görünmesinin birinci sebeplerindendir.

Çünkü çizik olması halinde keskinlik, odaklanma problemi yaşarsınız ve fotoğraf kalitesi düşer. Ayrıca parlamalara, açıları kısıtlamaya neden olacak kir gibi faktörlerden de arındırmak için öncelikle ıslak bir mendille, daha sonra da kuru mendil ile sildiğiniz de temiz lenslere kavuşursunuz.

2.Fotoğraf çekerken ışığı arkanıza alın

Fotoğraf çekimlerinde göz ardı edilmemesi gereken bir nokta da ışığın eşit dağılımını sağlamaktır. Bunun için en kolay yöntem, ışığı arkanıza alarak objeye odaklanmanızdır.

3.Fotoğraflarınıza efekt uygulayın

Mobil cihazların uygulama marketlerinde de sıklıkla yer alan, fotoğrafların rengini ve birçok özelliği değiştiren efekt programları sayesinde çektiğiniz fotoğrafların kalitesini arttırabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınız takdirde Telefon ile Çekilen Fotoğrafların Kalitesi artmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here