Vücut Şekline Uygun Gelinlik Modelleri

2
120

Gelinliğiniz çok güzel, saçınız, makyajınız ne kadar kusursuz olursa olsun vücut yapınıza uygun gelinlik tercih etmezseniz istediğiniz mükemmel görüntüyü yakalayamazsınız. Vücut şeklinizi öğrenerek kusurlarınızı kapatacak gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Hangi vücut şekline hangi gelinlik uyar
Hangi vücut şekline hangi gelinlik uyar

Elma Tipi Vücut Şekli

Elma tipi vücutta göğüs, kalça ve bel ölçüleri birbirine yakındır. Bu tip vücutlarda amaç beli kamufle etmek olmalıdır. Göğüsleri ortaya çıkaracak derin dekolteler, V yaka gelinlikler tercih edilmelisiniz. Belin biraz üzerinde, göğsün biraz altında konumlandırılmış kemerler, belin üst bölgesini öne çıkaracak gelinlik modelleri belinizi inceltip, boyunuzu uzun gösterecektir. Elma tipi vücuda sahipseniz kesinlikle likra, kabarık etek ve saten kumaşlı gelinliklerden uzak durmalısınız.

Armut Tipi Vücut Şekli

Kalça kısmı geniş, bel ve omuz kısmı dar bu vücut tipine sahipseniz, omuz ve kalça arasındaki farkı kapatmalısınız. Bunun için yarım kollu modeller seçerek omuz kısmınızı geniş gösterilip farkı minimuma indirmelisiniz. Göğüs kısmınızı dolgunlaştırmak için drape ve katmanlı modeller seçmelisiniz. V yaka gelinliklerden uzak durup , A kesim gelinlikler tercih ederek belinizi ince göstermelisiniz.

Kum Saati Tipi Vücut Şekli

Oldukça orantılı vücut tipini işaret eden bu formda vücut tipine sahipseniz hemen hemen tüm modeller size yakışacaktır. Ancak en çok tam balık formunda olan gelinlikler size yakışacaktır. V yakalar, taşlı kemerler, bolerolar ile tam balık formundaki gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Atletik Vücut Tipi

Omuzların geniş, kalçaların dar, göğüslerin küçük olduğu bu vücut tipine sahipseniz klasik modellerden kaçınmalısınız. Klasik modeller yerine saten, dantel içeren, dökümlü modeller seçmelisiniz. Sırt dekoltesi kullanarak vücudunuz orantılanmış olacaktır.

Vücut şekillerine uygun gelinlik modelleri hakkında bilgiler dışında birkaç öneride bulunacak olursak;

Büyük Göğüsler: İri göğüslere sahipseniz dikkati başka yöne çekmelisiniz. Beli incelten kemer, sırt dekoltesi, farklı saç aksesuarları bu konuda size yardımcı olacaktır.

Küçük Göğüsler: Küçük göğüslere sahipseniz drapeli ve katmanlı modelleri seçerek  göğsünüzü olduğundan büyük göstermelisiniz.

Uzun Boy: Tam balık, A kesim, vintage gelinlik modelleri uzun boylu kişilere çok yakışmaktadır.

Kısa Boy: Yarım balık, kabarık etek, mini gelinlikler tercih etmeniz sizi uzun gösterecektir.

Kollar / Bacaklar : Uzun ve ince kollarınız varsa dantel detaylar kullanmalısınız. Kollarınız kalın ise kol ve omzun birleştiği yeri kapatarak kollarınızı kamufle etmelisiniz.

2 YORUMLAR

  1. Vücut tipine göre gelinlik seçimi kadar gelinliğin kullanılacağı mekana görede gelinlik seçmek önemlidir diye düşünüyorum. Ayrıca gelinlik alımı sürecinin de aceleye getirilmemesini tavsiye ederim.

  2. Hayatımızın en özel gününde elbete ki biz hanımlar gelinliklerimize özen göstermeliyiz. Vücut tipine uygun olarak seçilecek olan gelinlikler o akşamın görsel anlamda da yıldızı olmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here