Web Yazılım

0
123 okunma

Web yazılım, Web sitesinin dinamik bir yapıya, yani kullanıcılara etkileşimli olarak sayfaları kullanabilme imkanı sunan bir yapıdır. Web tasarımı tamamlandıktan sonra dinamik bir yapı için web yazılımından yararlanılır. Web yazılımları hedef kitlesine göre en basit bir sayfa veya en gelişmiş uygulamalar da olabilir. Sonuç olarak tümü web yazılım alanındadır. Örneğin; dünya da en çok bilinen ve günlük tekil milyonlarca ziyaretçiye web siteleri: Google, Facebook, Yotube, Twitter, Wikipedia’dır. Gelişmiş web yazılımlara sahip bu sitelerin ortak özellikleri her ülkeden milyonlarca kullanıcının aynı web yazılımı eş zamanlı olarak kullanabilmeleridir. Web yazılımın en büyük avantajı burada ortaya çıkmaktadır.

web-yazilim

Peki Web Yazılım ne zaman kullanılır?

Web yazılım genel olarak web sitenizde farklı özellikler istediğiniz zamanlarda gereklidir. Projenizi oluşturduğunuzda bir web yazılımcı ile çalışırsanız, projeniz hem kaliteli hem de yönetilebilir olabilecektir. Web yazılımcılar bir şablon hazırlayıp, sizin isteklerinize göre bu şablonu düzenleyeceklerdir. Bilmelisiniz ki; web sitesinde erişilebilirlik ne kadar üst seviye olursa o kadar faydalı kullanım sağlayacaktır.

Web Yazılımı yaptırmalı mısınız ?

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak projeniz ya da beklentilerinizle alakalı olarak gelişmektedir. Eğer firmanız için web sitesi düşünüyorsanız, web sitelerinde yazılımcılar ile çalışmak son derece iyi ve etkili sonuçlar verecektir. Ancak bir site yaptırıp içerisine herhangi bir şey eklemeden sürekli sabit halde kalacak yazılar düşündüğünüzde o zaman ihtiyacınızın fazlası olacaktır. Web yazılımcılar ile çalışmak web sitesi fiyatını da yükseltecektir. Bu özelliklere göre fiyat yükseleceğinden, fiyat konusunda şaşkınlıklar yaşamanız da doğaldır. Fakat web yazılımı işi uzun süreli ve dikkat gerektiren iş olduğundan, ucuza site yaptırayım diye her gün telefon trafiği yaptığınız bir işten ne siz memnun kalırsınız ne de Google amcamız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here