WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

0
167 okunma
Whatsapp kişi kaldırma
Whatsapp kişi kaldırma

Akıllı cihazlarda ve bilgisayarlarda telefon numaraları üzerinden mesajlaşma imkanı sunan Whatsapp uygulamasında, size mesaj göndermesini istemediğiniz bir kişiyi nasıl engelleyeceğinizi ve engellediğiniz bir telefon numarasını üzerindeki engeli nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

Whatsapp kişi kaldırma
Whatsapp kişi kaldırma

WhatsApp ana sayfasında iken Seçenekler, Ayarlar, Hesap, Gizlilik, Engellenmiş Kişiler, menülerini açtıktan sonra rehberinizde telefon numarası bulunan ve WhatsApp’a sahip bir kişiyi eklemek için “+” simgesine dokunabilir veya Seçenekler, Kişi ekle’ye basarak engellemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

Son olarak da değişiklikleri kaydetmek için “Evet” butonunu seçerek WhatsApp kişi engelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Herhangi bir WhatsApp uygulamasına sahip kişinin size yazabilmesi için sizde de numarasının ekli olması gerekmez. Yalnızca sizin numaranızı bilmesi yeterli olur. Ancak bu kişileri de engellemenizin gerektiği durumlarda yapmanız gereken, sohbet açık durumdayken Seçenekler’den Engelle’yi seçmektir.

Peki ya şimdi gelelim engellenmiş kişiler listesinden WhatsApp kişi kaldırma işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp kişi engelleme işlemi için takip ettiğimiz menüyü engel kaldırmak için de açıyoruz. Seçenekler, Ayarlar, Hesap, Gizlilik, Engellenmiş Kişiler’den engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi seçiyorsunuz ve kaldırılmasını istediğinizi onaylıyorsunuz. Veya Seçenekler’den Engeli Kaldır diyerek de kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here