WhatsApp mesajlar neden gitmiyor?

6
2.323 okunma
WhatsApp Neden Açılmıyor
WhatsApp Neden Açılmıyor

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un 19 milyar dolar ödeyerek satın aldığı WhatsApp mesajlaşma uygulamasına bu akşam itibariyle bağlantı sorunu nedeniyle ulaşılamıyor. Facebook’un WhatsApp‘ı satın aldıktan hemen sonra yaşanan bağlantı problemi, akıllara uygulamayla ilgili yeniliklerin yapılıp yapılmadığı sorusunu getiriyor. WhatsApp’ın açılmamasıyla ilgili internet ortamında dolaşan bazı söylentiler var. WhatsApp neden açılmıyor? Muhtemel nedenleri haberin devamında.

WhatsApp Neden Açılmıyor
WhatsApp Neden Açılmıyor

WhatsApp Neden Bağlanmıyor Açılmıyor?

-Sunucular Facebook Inc.’a taşındı.
-Yeni smileyler ve hareketli ifadeler eklendi.
-Dürtme (telefonu titretme) özelliği eklendi.
-Gönderilen medya öğeleri cloud olarak saklanacak. (1 ay boyunca)
-1 GB boyutuna kadar gönderim yapılabilecek.
-Konuşmalar özel FaceCrypt ile şifrelenecek.

Sürüm hazır olduğunda yani birkaç saat içinde tekrar WhatsApp servisi yepyeni sürümüyle tekrar aktif edilecek…

Şu anki durum haricin normal zamanlarda WhatsApp’a bağlanamazsanız, aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Neden WhatsApp’a bağlanamıyorum?

Bağlantı sorunları çoğunlukla kolayca belirlenip düzeltilebilinir. Aşağıda WhatsApp’a bağlanamamanın en yaygın nedenlerini ve çözüm yollarından birkaç tanesini listeledik.

WhatsApp’a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun internete bağlı olmamasıdır.

Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Mobil operatörünüzden internet veri planına sahip olduğunuza veya Wi-Fi bağlantısından internet erişiminizin olduğundan emin olun.
  2. Telefonuzun güçlü bir sinyalle Wi-Fi veya mobil internete bağlı olduğundan emin olun.
  3. Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz internete bağlıdır!
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Hala bağlanamıyorsanız:

Wi-Fi ağınız üzerinden internete bağlanamıyorsanız başka bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışın veya telefonunuzun mobil interneti ile bağlanmayı deneyin. Web sayfası açabiliyorsanız ve internet gerektiren diğer uygulamaları çalıştırabiliyorsanız, ama yine de WhatsApp’a bağlanamıyorsanız bağlantı sorunları hakkında daha fazla bilgi için: Android | BlackBerry |iPhone | Nokia | Windows Phone | BlackBerry 10

Eğer mobil internet bağlantınızdan başka uygulamalara bağlanabilip, WhatsApp’a bağlanamıyorsanız, mobil internet hizmet sağlayıcınız belirli mesajlaşma uygulamalarını kablosuz erişim noktalarından engellemiş olabilir. WhatsApp sadece mobil internet veri paketiniz ile çalışmıyorsa bunu deneyin:

  1. Mobil operatörünüzle iletişime geçip mesajlaşma uygulamalarını çalıştırmak için farklı erişim noktası ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.
  2. Veri ağınızı ve web ayarlarınızı manuel olarak yapılandırma sürecinde size yardımcı olacaklardır.

Eğer genel bağlantı sorununuz çözülmüşse, ama mesaj alımı ve gönderiminde sorun yaşıyorsanız, platformunuza uygun çözümler için burayı okuyun: Android | iPhone |BlackBerry | Nokia | Windows Phone

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here