Whatsapp’a Bağlanamıyorum, Whatsapp Bağlanmıyor!

0
978 okunma
Whatsapp'a Bağlanamıyorum
Whatsapp'a Bağlanamıyorum

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte iletişim araçları da aynı paralelde değişti. Mektupların yerini alan e-postalar, masaüstü bilgisayarlarda kullanılan anlık mesajlaşma programları ve son olarak mobil teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil iletişim uygulamalarının kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Son yıllarda en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerin başında tartışmasız Whatsapp isimli uygulama var. Whatsapp hem IOS hem de Android işletim sisteminde çalışabilen, fotoğraf, video ve mesaj gönderebilen bir uygulama olarak oldukça kullanışlı. Ancak her teknolojik yenilik gibi Whatsapp da nadiren problemler çıkartabiliyor. Bu problemlerin başında bağlantı sorunları geliyor. Whatsapp’taki bağlantı sorunları ve çözüm yolları hakkında ayrıntılı bilgi yazının devamında.

Whatsapp'a Bağlanamıyorum
Whatsapp’a Bağlanamıyorum

Whatsapp’a Bağlanamıyorum, Whatsapp Bağlanmıyor!

Bağlantı sorunları çoğunlukla kolayca belirlenip düzeltilebilinir. Aşağıda WhatsApp’a bağlanamamanın en yaygın nedenlerini ve çözüm yollarından birkaç tanesini listeledik.

WhatsApp’a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun internete bağlı olmamasıdır.

Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Operatör ağınızdan veri planına sahip olduğunuza veya Wi-Fi bağlantısından internet erişiminizin olduğundan emin olun.
  2. Wi-Fi veya mobil internet sinyalinin güçlü olduğundan ve telefonuzun bağlı olduğundan emin olun.
  3. Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz internete bağlıdır!
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Hala bağlanamıyorsanız:

Wi-Fi ağınız üzerinden internete bağlanamıyorsanız başka bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışın veya telefonunuzun mobil interneti ile bağlanmayı deneyin. Web sayfası açabiliyorsanız ve internet gerektiren diğer uygulamaları çalıştırabiliyorsanız, ama yine de WhatsApp’a bağlanamıyorsanız bağlantı sorunları hakkında daha fazla bilgi için: Android | BlackBerry |iPhone | Nokia | Windows Phone

Eğer, mobil internet bağlantınızdan başka uygulamalara bağlanabilip, WhatsApp’a bağlanamıyorsanız, mobil servis sağlayıcınız belirli mesajlaşma uygulamalarını kablosuz erişim noktalarından engellemiş olabilir. WhatsApp sadece internet veri paketiniz ile çalışmıyorsa bunu deneyin:

  1. Mobil servis sağlayıcınızla iletişime geçin ve sohbet uygulamalarını çalıştırmak için farklı erişim noktası ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.
  2. Veri ağınızı ve web ayarlarını elle yapılandırma sürecinde size eşlik edecekleridir.

Eğer genel bağlantı sorununuz çözülmüşse, ama mesaj alımı ve gönderiminde sorun yaşıyorsanız, platformunuza uygun çözümler için burayı okuyun: Android | iPhone |BlackBerry | Nokia | Windows Phone

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here