Whatsapp’ı Google Chrome’a Kurma ve Bilgisayardan Kullanma

0
120 okunma
Whatsapp Bilgisayara Kurma
Whatsapp Bilgisayara Kurma

Dünya genelinde en çok kullanılan ve en popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp artık bilgisayardan da kullanılabiliyor. Şimdilik yalnızca Google Chrome‘la uyumlu olan Whatsapp’ı bilgisayardan kullanmak için, Google Chrome’a entegre etmeniz gerekiyor. Whatsapp‘ı Google Chrome’a kurma oldukça basit bir işlem. Akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulama olan Whatsapp‘ta yapılan bu yenilik kullanıcıları bir hayli memnun edecek gibi görünüyor. Bu yazımızda Whatsapp’ı bilgisayara kurma işleminin nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz.

Facebook’un sahibi olduğu ve aylık 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Whatsapp mesajlaşma uygulaması artık masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan da kullanılabilecek. Whatsapp şu anlık yalnızca Windows İşletim Sistemi kullanılan bilgisayarlarda ve Android İşletim Sistemi kullanan cihazlarda kullanılabilecek. iOS işletim sistemi kullanan iPhone ve iPad’ler için henüz kullanılabilir değil. Ancak önümüzdeki zamanlarda iOS sürümünün de çıkması bekleniyor.

Whatsapp Bilgisayara Kurma
Whatsapp Bilgisayara Kurma

Whatsapp Chrome’a Nasıl Kurulur?

Öncelikle Whatsapp’ı Chrome’a kurabilmek için Whatsapp’ın son sürümünü kullanıyor olmanız gerektiğini hatırlatalım. Whatsapp’ın şu anki son sürümü 2.11.498’dir. Sürüm kontrolünü yapmak için telefonunuzdan Whatsapp’ı açın ve Seçenekler menüsünden Ayarlar’a tıklayın. daha sonra Yardım bölümüne ve son olarak Hakkında bölümüne tıklayın. Kullandığınız Whatsapp’ın sürümünü göreceksiniz.

Whatsapp’ı Google Chrome’a kurmayı adım adım anlatalım…

1. Telefonunuzdan Whatsapp’ı çalıştırın.

2. Seçenekler menüsüne girin ve Whatsapp Web seçeneğini tıklayın.

3. Uygulama bir QR kod tarayıcısı açacak ve size bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gitmeniz uyarısını verecektir.

4. Google Chrome’da açacağınız bir pencerede web.whatsapp.com adresine girin.

5. Websitesinde karşınıza çıkan QR kodu telefonunuzda açık olan QR kod tarayıcısıyla okutun.

Whatsapp Web QR Kod

6. Ve artık Whatsapp hesabınızı Google Chrome’dan kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here