WPtouch Mobile Plugin güncellemeden sonra çalışmıyor! (ÇÖZÜLDÜ)

1
217 okunma
Wptouch Mobile Plugin çalışmıyor
Wptouch Mobile Plugin çalışmıyor

Merhaba sevgili websitesi ve blog sahipleri. Yazımıza bu cümleyle başladık çünkü konumuz WordPress’in en çok kullanılan eklentilerinden biri olan WPtouch ile ilgili. Sosyolife.net ve ağımızdaki diğer birçok sitemizde kullandığımız WPtouch geçtiğimiz günlerde güncellendi. Ancak WPtouch güncellemeden sonra çalışmıyor du! Mobil cihazlardan sitemize girdiğimizde masaüstü temanın açıldığını gördük. Tabii bu durumu hemen çözmemiz ve mobil ziyaretçilerimize sunduğumuz kolay gezinebilme özelliğini yeniden aktif hale getirmemiz gerekiyordu. Bu konuda kısa bir araştırma yaptık ve “WPtouch güncellemeden sonra çalışmıyor” problemini çözdük. Oldukça basit olan çözüm yazımızın devamında.

Wptouch Mobile Plugin çalışmıyor
Wptouch Mobile Plugin çalışmıyor

WPtouch güncellemeden sonra çalışmıyor çözümü!

Bu problemi çözmek için Google’da “wptouch doesn’t work” şeklinde İngilizce bir arama yapmamız yeterli oldu. Bulduğumuz kaynaklarda Wptouch’ın çalışmama nedeninin Cache eklentisinden kaynakladığını öğrendik ve yaptığımız tek şey sitemizin önbelleğe alınan dosyalarını temizlemek oldu. Sosyolife.net’te WP Fastest Cache eklentisi kullanıyoruz. Siz WP Super Cache, W3 Total Cache, Zen Cache ya da hangi Cache eklentisini kullanıyorsanız, eklenti ayarlarına girin ve önbellek temizleme işlemi yapın. Daha sonra WPtouch’ın eskisi gibi çalıştığını ve sitenizin mobil cihazlarda mobil tema ile açıldığını göreceksiniz.

WPtouch’ın en büyük avantajı ücretsiz olması. Bu yüzden binlerce web sitesi ve blogda kullanılıyor. Yazımız probleminize çözüm olduysa, başkalarıyla da paylaşın ki herkes yararlansın… Sevgiyle kalın…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here