Yalçın Karatepe Kimdir?

2
622
Yalçın Karatepe Kimdir?
Yalçın Karatepe Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yalçın Karatape‘nin ismi 30 Mart 2014’te yapılacak olan Yerel Seçimler’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile anılıyor. Geçtiğimiz gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek’i 5.kez aday göstereceklerini açıklamıştı. CHP, Ankara’da Melih Gökçek’in karşısına Prof.Dr.Yalçın Karatepe‘yi rakip olarak çıkarmak istiyor. Peki Yalçın Karatepe Kimdir?

Yalçın Karatepe Kimdir?
Yalçın Karatepe Kimdir?

Yalçın Karatepe Kimdir?

Prof. Dr. Yalçın Karatepe 14 Ekim 1964’de Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde doğdu. Doğanşehir Karşıyaka İlkokulu, Doğanşehir Ortaokulu ve Lisesi’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü kazandı.

Yalçın Karatepe, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını 1991 yılında New Orleans Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yapan Karatepe, doktorasını aynı üniversitenin Finansal Ekonomi bölümünde 1995 yılında yapmıştır.

Yalçın Karatepe, Amerika, Japonya, Rusya, Brezilya, Meksika, İtalya, Lüksemburg ve İspanya gibi ülkelerde akademik konferanslara ve toplantılara katılmıştır.

Mülkiye olarak anılan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olan Prof.Dr.Yalçın Karatepe aynı zamanda Türkiye Finans Derneği’nin de başkanıdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here