Yatak Örtüsü Temizliği Nasıl Olmalı

1
293 okunma
English Home Yatak Örtüsü
English Home Yatak Örtüsü

Yatak odaların en dikkat çekici mobilyası olan, çiftlerin vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri yatak örtülerinin bakımı için satın alma sürecinde gösterilen hassasiyetin aynısı gösterilmelidir. Satın alırken markasına, modeline, tasarımına, dokuma sıklığına, kumaş türüne bakılırken yatak örtüsünün bakımı ve temizliğinde de tüm bunlara aynı şekilde dikkat edilmeli.

English Home Yatak Örtüsü
English Home Yatak Örtüsü

İlk olarak yatak örtüsü, nevresim takımı ve çamaşırlarınızı ayrı ayrı yıkayın. Yatak örtünüzün üzerinde süs, boncuk, takı gibi süslemeler varsa bunları çıkarın. Yıkama sırasında hem makinenize hem de yatak örtüsüne zarar verebilir. Beyaz renkli yatak örtüleriniz için çamaşır suyu kullanmayın bunun yerine yün şampuanı, color matic deterjanlar kullanılabilirsiniz.

Kurutma aşamasında da zamandan tasarruf etmek için yüksek devirde çalıştırmayın. Çünkü yüksek devirde yatak örtüsü daha fazla tahriş olur ve kırışır bu nedenle düşük devirde kurutma yapın. Ayrıca makinenin su sıcaklığını yüksek derecelerde değil yatak örtüsünde belirtilen değerlere göre ayarlanması gerekir. İdeal sıcaklık olarak da 30 derece uygundur.

Yatak Örtüsü ve Ütüleme

Son aşamada ütüleme kısmında ise yatak örtüsünün kumaş türüne göre ayarlanmalı ve olabildiğince en az seviyede tutulmalı. Eğer yatak örtüsü kumaşı yıpranmış, eskimiş ve çok hasar görmüşse yatağın üzerine serildikten sonra pençelerin açılarak kurumaya bırakılabilir bu sayede ütüye de ihtiyaç duyulmaz. Eskiyen yatak örtünüzü de bir an önce değiştirmek için  http://www.englishhome.com.tr/yatak-ortusu/ adresinde ki hesaplı modellere bakabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here