Yeni Barbie Oyunları

0
201 okunma
Yeni Barbie Oyunları
Yeni Barbie Oyunları

Barbie oyunu online oyun sitelerinde kız oyunları kategorisi altında yayınlanan oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyun genellikle ülkemizde birçok online oyun sitesinde farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Barbie oyunları olarak bilinen oyunların baş kahramanıbarbie’nin günlük hayattaki yaptıklarından esinlenerek oyunlar tasarlanıyor. Barbie alışverişte, Barbie giysi giydirme, Barbie kuaför, Barbie makyaj gibi daha birçok oyun bulunuyor. Bu oyunlar genellikle küçük yaştan kız çocukları tarafından oynanmakla birlikte ülkemizde bazı online oyun siteleri sadece bu tür oyunlara yönelik olarak kurulmuştur. Bu sistemler altında birçok kategori bulunuyor. Alışveriş oyunları, Barbie oyunları, giysi giydirme oyunları, makyaj oyunları, kuaför oyunlar, sue oyunları, ünlü oyunları, yemek oyunları gibi daha birçok oyun kategorisi bulunuyor. Barbie oyunu oyna sitemizde eğlenceli dakikaler sizleri bekliyor.

Barbie oyunları genellikle küçük yaştan kız çocuklarının oynadığı oyunlar arasında yer alıyor. Bu tür oyunlarda genellikle günlük aktiviteler ile çocukların gerçek yaşamda yapmaya çalıştıkları oyunlara eklenmiş. Barbie oyunları arasında en çok oynanan oyunlar sitede oluşturulmuş olan oyunlar editörler tarafından çok oynanan oyunlar kategorisine ekleniyor. Her oyun beğeni sayısına ve oynanma oranına göre bu tür favori oyunlar gibi kategoriler arasında yer alıyor.

Editörün seçimi kategorisi altında yer alan oyunlarda ise genellikle bu oyunları oynayan çocukların yaş özelliklerine göre gelişimlerini destekleyici senaryolar olduğu için editörler faydalı olabilecek oyunları seçiyorlar. Alışveriş oyunları arasında manavcı kız, milona moda alışveriş, düğün alışverişi, alışveriş kızı gibi oyunlar bulunuyor.

Barbie oyunları arasında ise Barbie hamburger kafe, Barbie yaz kıyafeti, Barbie yapbozu ve Barbie okulu gibi daha yüzlerce oyun bulunuyor. Bu tür oyunlar ile bu yaştaki kız çocuklarının günlük sosyal aktivitelerinde model almaları sağlanıyor. Böylece gelişimleri iyi yönde desteklenmiş oluyor. Giysi giydirme oyunları kategorisindeki oyunlar ise en çok tercih edilen Barbie oyunları arasında yer alıyor. Aynı zamanda son dönemde popüler olan bir diğer kategori ise makyaj ve kuaför oyunları adı altında yer alıyor. Sue oyunları ülkemizde en çok oynanan oyunlardan birisi olarak bu platformlar altında yer alıyor. Sue karakteri çizgi filmlerden çocukların aşina olduğu bir karakter olarak oyunlara aktarılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here