Youtube “Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor” hatasının nedeni

1
153

iPhone, iPad ya da herhangi bir mobil cihazdan video sitesi Youtube’a giripte, Youtube’un masaüstü bilgisayar versiyonundan video izlemek istediğinde “Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor” hatasını alanlarınız vardır. Zira ben bir iPad kullanıcısı olarak bu hatayı defalarca aldım. İlgili hata mesajını çok fazla önemsemiyordum ancak sıkça karşıma çıkmaya başlayınca araştırmaya karar verdim.

Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor

Google’da aramalarımı Türkçe olarak yapınca herhangi bir sonuç alamadım ve İngilizce arama yaptım. Sonuç olarak hatanın nedenini öğrendim.

Reddit.com’daki bir bilgide “Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor” hatasının sebebi; izlemek istediğimiz videoyu, Youtube’a yükleyen kullancının videonun mobil cihazlarda oynatılmasını istemediğine dair seçeneği işaretlemesi olarak belirtilmiş. Bunun nedeninin de video içinde gösterilen reklamların mobil cihazlarda aktif olmaması ve bu yüzden reklam gösterim/tıklama oranını sağlıklı olarak hesaplayamıyor olmalarıymış.

Ancak artık Youtube video reklamlar mobil cihazlarda da gösteriliyor. Video sahiplerinin ilgili seçeneği kaldırmaları halinde videolar izlenebilir hale gelecek.

Kısacası “Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor” hatasıyla ilgili bizim uygulayabileceğimiz tek çözüm, videoları Youtube’un masaüstü versiyonu yerine mobil versiyonunda izlemek olacak.

1 Yorum

  1. “Maalesef, bu video bu cihazda kullanılamıyor” bu sorun için yani mobil cihazlarda da izlenebilmesi için tam olarak ne yapmam gerekiyor ve nereden sorunu çözebilirim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here