Youtube Video Player Boyutu Büyüdü Nasıl Küçültülür?

YouTube Video Player Boyutu
YouTube Video Player Boyutu

Dünyanın en çok video paylaşılan ve en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi Youtube‘u sık sık ziyaret edenler ve tarayıcı olarak Chrome, Firefox gibi tarayıcıları kullananlar, yaklaşık 2 gün önce Youtube‘da video izlemek istediklerinde video player boyutunun her zamankinden daha büyük bir haliyle karşılaştılar. İlk etapta alışkın olmadığımız için garip gelen yeni Youtube video player boyutuna kullandıkça gözlerimiz alışmaya başladı. Ancak Youtube’un büyük video player boyutuna alışamayanlar, player’ı eski haline getirmek istiyor. Peki bu mümkün mü? Youtube Video Player Boyutu Nasıl Küçültülür?

***Sponsorlu Reklamlar***

YouTube Video Player Boyutu
YouTube Video Player Boyutu

Youtube Video Player Boyutu Nasıl Küçültülür?

Youtube video player’ın boyutlarının büyümesi bilgisayarınız ya da sizin yaptığınız bir ayarla alakalı değil. Bu durum Youtube’un yeni devreye soktuğu bir özellik.

Youtube’da eski video player boyutunu nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Youtube Video Player Boyutu Küçültmek İçin Geçici Çözüm

Tarayıcınızın görünüm boyutunu %110’a getirdiğinizde Youtube Video Player eski küçük boyutuna geri dönüyor. Yani sayfa görüntüleme boyutunu bir kademe zoomlayacaksınız. Bunu da CTRL tuşuna basılı tutarken, farenin scroll’unu (ortadaki tekerlek) bir kademe yukarı kaydırarak yapabilirsiniz.

Şimdilik bu çözümü bulabildik. Ancak kalıcı bir çözüm bulduğumuzda onu da paylaşacağız.

***Sponsorlu Reklamlar***

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here