Youtube videolar mobilde açılmıyor hatasının nedenleri ve çözümü

0
63

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi olan Youtube zaman zaman bazı hatalardan dolayı videoları oynatmıyor. Youtube videolar açılmıyor hatası çoğu zaman akıllı telefon ya da cihazlarda yani mobilde görülüyor. Youtube videolar mobilde açılmıyor probleminin bazı nedenleri ve olası çözüm yollarını haberimizde bulabilirsiniz.

youtube-videolar-acilmiyor

Youtube videolarının neden açılmadığı hakkında yaptığımız araştırmalarda, özellikle mobilde karşılaşılan bazı problemler olduğunu gördük. Bu problemlere Youtube’a yüklenen videolarda gösterilen reklamlar yol açıyor. Youtube’da izlemek istediğimiz videolara yüklenen kişi tarafından bazı ayarlar yapılıyor. Bu ayarlar arasında sadece reklam gösterilen platformlarda videoyu oynat şeklinde bir seçenek var. Youtube’a yüklenen videoda bu seçenek işaretlendiğinde mobil cihazlarda Youtube videolar açılmıyor. Bu problemin çözümü çok basit. İzlemek istediğiniz videoyu masaüstü versiyonda değil de mobil versiyonda izlemeyi tercih ederseniz Youtube’da açılmayan video ile karşılaşmazsınız.

Youtube videolar açılmıyor hatasının bir başka nedeni de bilgisayarınızda Flash Player programının yüklü olmamasıdır. Youtube videoları ve diğer birçok video izleme sitesinde bulunan videoları izlemek için bilgisayarınızda Flash Player programının yüklü olması gerekiyor. Bilgisayarınızda Flash Player yoksa indirmek için buraya tıklayınız.

Youtube Videolar Açılmıyor [ÇÖZÜM]

Google Chrome internet tarayıcısı kullanıyor ve Youtube videoları izleyemiyorsanız, bu problemin bir kaç nedeni olabilir. Youtube videolar açılmıyor Chrome için aşağıdaki çözüm yollarını sırasıyla denemenizi tavsiye ediyoruz.

1- Chrome’u Güncelleyin

Chrome versiyonunun eski olmasından dolayı Youtube videolar açılmıyor olabilir.

2- JavaScript’i etkinleştirin

Videonuz JavaScript gerektiriyor olabilir. Örneğin, YouTube videoları JavaScript olmadan çalıştırılmaz.

3- İnternet bağlantınızı sıfırlayın

4- Önbelleği ve çerezleri temizleyin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here