Yuvarlak Yüzler İçin Hangi Saç Modelleri Uygundur?

3
361

Kadınlar genel olarak yuvarlak yüz hatlarından hoşlanmazlar. Çünkü yuvarlak yüz hatları kilolu olma durumunu işaret eder. Bundan dolayı tercih edecekleri saç modeli ile ince uzun bir görünüm elde etmek isterler. Bazı saç modelleri ve saç renkleri ile bu mümkün olabilir.

Koyu renkler hacmi daraltır. Bundan dolayı yüz hatlarını yuvarlaklaştıran bölüm olan yanak bölgelerinin hizasındaki saçlara koyu renk uygulamak gerekir. Tabi bu saçın her yerine farklı renkler uygulanacağı anlamına gelmiyor. Burada kast edilen saçın genel renginden bir ton koyu bir renk uygulanması gerektiğidir. Bir ton koyu renk istenilen gölgelendirmeyi yapmaya yeterlidir ve yüzü yanlardan bastırarak daha ince gösterir.

Yuvarlak yüze giden saç modelleri - Selena Gomez
Selena Gomez yuvarlak yüze sahip ünlülerdendir.

Yüzü yandan bastırırken üstten de uzatmak gerekir. Bunun için de saçların tepe bölgesine, bu sefer saçın genelinde kullanılan rengin bir ton açığı uygulanmalıdır. Aynı zamanda yüzü aşağıdan da uzun göstermek adına saç uçlarına da bir ton açık renk uygulanabilir. Böylece yüz hatlarındaki yuvarlaklık, saç rengi ayarlaması ile kamufle edilmiş olur.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin saç modeli tercihi yaparken, kahkül olmayan bir model seçmeleri tavsiye edilir. Bunun nedeni ise kahkülün yukarıdan yüzü daratlması ve yuvarlak hatları ön plana çıkarmasıdır. Eğer illaki kahkül kullanılan bir saç modeli tercih edilmek isteniyorsa, bu durumda kahküllere genel saç renginden bir ton açık renk uygulanması gerekir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here